opcodes 2.18.90 - en to ga translation catalogue (218 entries)

en: 
      For the options above, The following values are supported for "ARCH":
ga: 
      Le haghaidh na roghanna thuas, tacaítear leis na luachanna seo a leanas ar "ARCH":

en: 
      For the options above, the following values are supported for "ABI":
ga: 
      Le haghaidh na roghanna thuas, tacaítear leis na luachanna seo a leanas ar "ABI":

en: 
      cp0-names=ARCH           Print CP0 register names according to
                               specified architecture.
                               Default: based on binary being disassembled.
ga: 
      cp0-names=AILTIREACHT  Taispeáin ainmneacha na dtaibhle CP0 de réir na
                             hailtireachta sonraithe.
                             Réamhshocrú: bunaithe ar chlár dénártha dídhíolaimithe.

en: 
      fpr-names=ABI            Print FPR names according to specified ABI.
                               Default: numeric.
ga: 
      fpr-names=ABI          Taispeáin ainmneacha FPR de réir an ABI sonraithe.
                             Réamhshocrú: uimhriúil.

en: 
      gpr-names=ABI            Print GPR names according to  specified ABI.
                               Default: based on binary being disassembled.
ga: 
      gpr-names=ABI          Taispeáin ainmneacha GPR de réir an ABI sonraithe.
                             Réamhshocrú: bunaithe ar chlár dénártha dídhíolaimithe.

en: 
      hwr-names=ARCH           Print HWR names according to specified 
    			   architecture.
                               Default: based on binary being disassembled.
ga: 
      hwr-names=AILTIREACHT  Taispeáin ainmneacha HWR de réir na
                             hailtireachta sonraithe.
                             Réamhshocrú: bunaithe ar chlár dénártha dídhíolaimithe.

en: 
      reg-names=ABI            Print GPR and FPR names according to
                               specified ABI.
ga: 
      reg-names=ABI          Taispeáin ainmneacha GPR agus FPR de réir an
                             ABI sonraithe.

en: 
      reg-names=ARCH           Print CP0 register and HWR names according to
                               specified architecture.
ga: 
      reg-names=AILTIREACHT  Taispeáin ainmneacha HWR agus ainmneacha na dtaibhle
                             CP0 de réir na hailtireachta sonraithe.

en: 
    The following ARM specific disassembler options are supported for use with
    the -M switch:
ga: 
    Tacaítear leis na roghanna seo a leanas, atá sainiúil do ARM agus le húsáid in éineacht
    leis an rogha -M:

en: 
    The following MIPS specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
ga: 
    Tacaítear leis na roghanna dídhíolamóra seo a leanas, atá sainiúil do MIPS
    agus le húsáid in éineacht leis an rogha -M (ba chóir roghanna iomadúla
    a bheith scartha le camóga):

en: 
    The following S/390 specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
ga: 
    Tacaítear leis na roghanna dídhíolamóra seo a leanas, atá sainiúil do S/390
    agus le húsáid in éineacht leis an rogha -M (ba chóir roghanna a scaradh
    le camóga):

en: 
    The following i386/x86-64 specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
ga: 
    Tacaítear leis na roghanna dídhíolamóra seo a leanas, atá sainiúil do
    i386/x86-64 agus le húsáid in éineacht leis an rogha -M (ba chóir roghanna
    iomadúla a bheith scartha le camóga):

en:   addr16      Assume 16bit address size
ga:   addr16      Glac le seoltaí 16-giotán

en:   addr32      Assume 32bit address size
ga:   addr32      Glac le seoltaí 32-giotán

en:   addr64      Assume 64bit address size
ga:   addr64      Glac le seoltaí 64-giotán

en:   att         Display instruction in AT&T syntax
ga:   att         Taispeáin treoir de réir comhréire AT&T

en:   att-mnemonic
                  Display instruction in AT&T mnemonic
ga:   att-mnemonic
                  Taispeáin treoir de réir neamónach AT&T

en:   data16      Assume 16bit data size
ga:   data16      Glac le sonraí 16-giotán

en:   data32      Assume 32bit data size
ga:   data32      Glac le sonraí 32-giotán

en:   esa         Disassemble in ESA architecture mode
ga:   esa         Dídhíolaim i mód ailtireachta ESA

en:   i386        Disassemble in 32bit mode
ga:   i386        Dídhíolaim sa mhód 32-giotán

en:   i8086       Disassemble in 16bit mode
ga:   i8086       Dídhíolaim sa mhód 16-giotán

en:   intel       Display instruction in Intel syntax
ga:   intel       Taispeáin treoir de réir comhréire Intel

en:   intel-mnemonic
                  Display instruction in Intel mnemonic
ga:   intel-mnemonic
                  Taispeáin treoir de réir neamónach Intel

en:   suffix      Always display instruction suffix in AT&T syntax
ga:   suffix      Taispeáin iarmhír threorach i gcomhréir AT&T i gcónaí

en:   x86-64      Disassemble in 64bit mode
ga:   x86-64      Dídhíolaim sa mhód 64-giotán

en:   zarch       Disassemble in z/Architecture mode
ga:   zarch       Dídhíolaim sa mhód z-Ailtireachta

en: # <dis error: %08lx>
ga: # <earráid dis: %08lx>

en: # internal disassembler error, unrecognised modifier (%c)
ga: # earráid inmheánach dídhíolamóra, mionathraitheoir anaithnid (%c)

en: # internal error, incomplete extension sequence (+)
ga: # earráid inmheánach, seicheamh neamhiomlán sínte (+)

en: # internal error, undefined extension sequence (+%c)
ga: # earráid inmheánach, seicheamh sínte gan sainmhíniú (+%c)

en: # internal error, undefined modifier (%c)
ga: # earráid inmheánach, mionathraitheoir gan sainmhíniú (%c)

en: $<undefined>
ga: $<gan sainmhíniú>

en: %02x		*unknown*
ga: %02x		*anaithnid*

en: %d unused bits in i386_cpu_flags.
ga: %d giotán neamhúsáidte i i386_cpu_flags.

en: %d unused bits in i386_operand_type.
ga: %d giotán neamhúsáidte i i386_operand_type.

en: %dsp16() takes a symbolic address, not a number
ga: glacann %dsp16() le seoladh siombalach, ní ghlacann sé le huimhir

en: %dsp8() takes a symbolic address, not a number
ga: glacann %dsp8() le seoladh siombalach, ní ghlacann sé le huimhir

en: %s: %d: Unknown bitfield: %s
ga: %s: %d: Réimse anaithnid giotán: %s

en: %s: Error:
ga: %s: Earráid:

en: %s: Warning:
ga: %s: Rabhadh:

en: (DP) offset out of range.
ga: fritháireamh (DP) as raon.

en: (SP) offset out of range.
ga: fritháireamh (SP) as raon.

en: (unknown)
ga: (anaithnid)

en: *unknown operands type: %d*
ga: *cineál anaithnid oibrinn: %d*

en: *unknown*
ga: *anaithnid*

en: 21-bit offset out of range
ga: fritháireamh 21-giotán as raon

en: <function code %d>
ga: <cód feidhme %d>

en: <illegal instruction>
ga: <treoir neamhcheadaithe>

en: <illegal precision>
ga: <beachtas neamhcheadaithe>

en: <internal disassembler error>
ga: <earráid inmheánach dídhíolamóra>

en: <internal error in opcode table: %s %s>
ga: <earráid inmheánach sa tábla de chóid oibríochta: %s %s>

en: <unknown register %d>
ga: <tabhall anaithnid %d>

en: Address 0x%s is out of bounds.
ga: Tá an seoladh 0x%s thar teorainn.

en: Attempt to find bit index of 0
ga: Rinneadh iarracht innéacs giotáin 0 a aimsiú

en: Bad case %d (%s) in %s:%d
ga: Droch-chás %d (%s) i %s:%d

en: Bad immediate expression
ga: Drochshlonn láithreach

en: Bad register in postincrement
ga: Drochthabhall i iarincrimint

en: Bad register in preincrement
ga: Drochthabhall i réamhincrimint

en: Bad register name
ga: Drochainm ar thabhall

en: Biiiig Trouble in parse_imm16!
ga: Trioblóid An-An-Mhór i parse_imm16!

en: Bit number for indexing general register is out of range 0-15
ga: Uimhir ghiotáin le haghaidh innéacsú tabhall ginearálta as raon 0-15

en: Byte address required. - must be even.
ga: Seoladh birt de dhíth. - ní mór dó a bheith cothrom.

en: Don't know how to specify # dependency %s
ga: Níl a fhios agam conas a shonraítear spleáchas # %s

en: Don't understand 0x%x
ga: Ní thuigim 0x%x

en: IC note %d for opcode %s (IC:%s) conflicts with resource %s note %d
ga: Nóta IC %d le haghaidh cóid oibríochta %s (IC:%s) i gcoinbhleacht le hacmhainn %s nóta %d

en: IC note %d in opcode %s (IC:%s) conflicts with resource %s note %d
ga: Nóta IC %d sa chód oibríochta %s (IC:%s) i gcoinbhleacht le hacmhainn %s nóta %d

en: IC:%s [%s] has no terminals or sub-classes
ga: níl teirminéil ná fo-aicmí ag IC:%s [%s]

en: IC:%s has no terminals or sub-classes
ga: níl teirminéil ná fo-aicmí ag IC:%s

en: Illegal limm reference in last instruction!
ga: Tagairt neamhcheadaithe limm sa treoir is déanaí!

en: Immediate is out of range -7 to 8
ga: Luach láithreach as raon -7 go dtí 8

en: Immediate is out of range -8 to 7
ga: Luach láithreach as raon -8 go dtí 7

en: Internal disassembler error
ga: Earráid inmheánach dídhíolamóra

en: Internal error:  bad sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx
ga: Earráid inmheánach:  sparc-opcode.h go holc: "%s", %#.8lx, %#.8lx

en: Internal error: bad sparc-opcode.h: "%s" == "%s"
ga: Earráid inmheánach: sparc-opcode.h go holc: "%s" == "%s"

en: Internal error: bad sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx
ga: Earráid inmheánach: sparc-opcode.h go holc: "%s", %#.8lx, %#.8lx

en: Internal: Non-debugged code (test-case missing): %s:%d
ga: Inmheánach: cód gan dífhabhtú (cás tástála ar iarraidh): %s:%d

en: Invalid size specifier
ga: Sonraitheoir neamhbhailí méide

en: Label conflicts with `Rx'
ga: Lipéad i gcoinbhleacht le `Rx'

en: Label conflicts with register name
ga: Lipéad i gcoinbhleacht le hainm tabhaill

en: Missing '#' prefix
ga: Réimír '#' ar iarraidh

en: Missing '.' prefix
ga: Réimír '.' ar iarraidh

en: Missing 'pag:' prefix
ga: Réimír 'pag:' ar iarraidh

en: Missing 'pof:' prefix
ga: Réimír 'pof:' ar iarraidh

en: Missing 'seg:' prefix
ga: Réimír 'seg:' ar iarraidh

en: Missing 'sof:' prefix
ga: Réimír 'sof:' ar iarraidh

en: No relocation for small immediate
ga: Luach beag láithreach gan athshuí

en: Only $sp or $15 allowed for this opcode
ga: Ní cheadaítear ach $sp nó $15 leis an gcód oibríochta seo

en: Only $tp or $13 allowed for this opcode
ga: Ní cheadaítear ach $tp nó $13 leis an gcód oibríochta seo

en: Operand is not a symbol
ga: Ní siombail é an t-oibreann

en: Operand out of range. Must be between -32768 and 32767.
ga: Oibreann as raon. Caithfidh sé a bheith idir -32768 agus 32767.

en: Register list is not valid
ga: Níl liosta na dtaibhle bailí

en: Register must be between r0 and r7
ga: Caithfidh an tabhall a bheith idir r0 agus r7

en: Register must be between r8 and r15
ga: Caithfidh an tabhall a bheith idir r8 agus r15

en: Register number is not valid
ga: uimhir neamhbhailí ar an tabhall

en: Small operand was not an immediate number
ga: Ní uimhir láithreach é an t-oibreann beag

en: Special purpose register number is out of range
ga: Uimhir thabhall sainchuspóirigh as raon

en: Syntax error: No trailing ')'
ga: Earráid chomhréire: gan ')' chun deiridh

en: The percent-operator's operand is not a symbol
ga: ní siombail é oibreann an oibreora céatadáin

en: Unknown error %d
ga: Earráid anaithnid %d

en: Unrecognised disassembler option: %s
ga: Rogha anaithnid dídhíolamóra: %s

en: Unrecognised register name set: %s
ga: Tacar anaithnid d'ainmneacha taibhle: %s

en: Unrecognized field %d while building insn.
ga: Réimse anaithnid %d le linn tógála insn.

en: Unrecognized field %d while decoding insn.
ga: Réimse anaithnid %d le linn díchódaithe insn.

en: Unrecognized field %d while getting int operand.
ga: Réimse anaithnid %d agus oibreann slánuimhriúil á fháil.

en: Unrecognized field %d while getting vma operand.
ga: Réimse anaithnid %d agus oibreann vma á fháil.

en: Unrecognized field %d while parsing.
ga: Réimse anaithnid %d le linn parsála.

en: Unrecognized field %d while printing insn.
ga: Réimse anaithnid %d le linn priontála insn.

en: Unrecognized field %d while setting int operand.
ga: Réimse anaithnid %d agus oibreann slánuimhriúil á shocrú.

en: Unrecognized field %d while setting vma operand.
ga: Réimse anaithnid %d agus oibreann vma á shocrú.

en: Value of A operand must be 0 or 1
ga: caithfidh luach an oibrinn A a bheith 0 nó 1

en: W keyword invalid in FR operand slot.
ga: is neamhbhailí é lorgfhocal W i sliotán oibrinn FR.

en: Warning: rsrc %s (%s) has no chks
ga: Rabhadh: níl aon tástálacha ag rsrc %s (%s)

en: Warning: rsrc %s (%s) has no chks or regs
ga: Rabhadh: níl aon tástálacha ná clárúcháin ag rsrc %s (%s)

en: address writeback not allowed
ga: ní cheadaítear ais-scríobh an tseolta

en: attempt to read writeonly register
ga: rinneadh iarracht ar thabhall inscríofa amháin a léamh

en: attempt to set HR bits
ga: rinneadh iarracht giotáin HR a shocrú

en: attempt to set readonly register
ga: rinneadh iarracht ar thabhall inléite amháin a shocrú

en: attempt to set y bit when using + or - modifier
ga: rinneadh iarracht y-giotán a shocrú agus mionathraitheoir + nó - in úsáid

en: auxiliary register not allowed here
ga: ní cheadaítear tabhall cúntach anseo

en: bad instruction `%.50s'
ga: drochthreoir `%.50s'

en: bad instruction `%.50s...'
ga: drochthreoir `%.50s...'

en: bad jump flags value
ga: luach neamhbhailí ar bhratacha léime

en: bit,base is out of range
ga: giotán,bunuimhir as raon

en: bit,base out of range for symbol
ga: giotán,bunuimhir as raon le haghaidh na siombaile

en: branch address not on 4 byte boundary
ga: seoladh brainse gan a bheith ar theorainn 4 bheart

en: branch operand unaligned
ga: oibreann brainse gan ailíniú

en: branch to odd offset
ga: brainse go dtí fritháireamh corr

en: branch value not in range and to an odd offset
ga: luach brainse as raon agus brainse go dtí fritháireamh corr

en: branch value not in range and to odd offset
ga: luach brainse as raon, agus brainse go dtí fritháireamh corr

en: branch value out of range
ga: luach an bhrainse as raon

en: can't cope with insert %d
ga: ní féidir déileáil le hionsá %d

en: can't create i386-init.h, errno = %s
ga: ní féidir i386-init.h a chruthú, errno = %s

en: can't create i386-tbl.h, errno = %s
ga: ní féidir i386-tbl.h a chruthú, errno = %s

en: can't find %s for reading
ga: ní féidir %s a oscailt chun é a léamh

en: can't find i386-opc.tbl for reading, errno = %s
ga: ní féidir i386-opc.tbl a aimsiú chun é a léamh, errno = %s

en: can't find i386-reg.tbl for reading, errno = %s
ga: ní féidir i386-reg.tbl a aimsiú chun é a léamh, errno = %s

en: can't find ia64-ic.tbl for reading
ga: ní féidir ia64-ic.tbl a oscailt chun é a léamh

en: cgen_parse_address returned a symbol. Literal required.
ga: d'fhill cgen_parse_address siombail. Tá gá le teaghrán litriúil.

en: class %s is defined but not used
ga: sainmhíníodh an aicme %s, ach níor baineadh úsáid as

en: displacement value is not aligned
ga: luach díláithrithe gan ailíniú

en: displacement value is not in range and is not aligned
ga: tá an luach díláithrithe as raon, agus ní ailínithe é

en: displacement value is out of range
ga: luach díláithrithe as raon

en: don't know how to specify %% dependency %s
ga: níl a fhios agam conas a shonraítear spleáchas %% %s

en: dsp:16 immediate is out of range
ga: luach láithreach dsp:16 as raon

en: dsp:20 immediate is out of range
ga: luach láithreach dsp:20 as raon

en: dsp:24 immediate is out of range
ga: luach láithreach dsp:24 as raon

en: dsp:8 immediate is out of range
ga: luach láithreach dsp:8 as raon

en: flag bits of jump address limm lost
ga: cailleadh giotáin bhrataí den seoladh léime limm

en: ignoring invalid mfcr mask
ga: ag déanamh neamhshuim ar mhasc neamhbhailí mfcr

en: illegal bitmask
ga: giotánmhasc neamhcheadaithe

en: illegal use of parentheses
ga: úsáid neamhcheadaithe de lúibíní

en: imm:6 immediate is out of range
ga: luach láithreach imm:6 as raon

en: immediate is out of range 0-7
ga: luach láithreach as raon 0-7

en: immediate is out of range 1-2
ga: luach láithreach as raon 1-2

en: immediate is out of range 1-8
ga: luach láithreach as raon 1-8

en: immediate is out of range 2-9
ga: luach láithreach as raon 2-9

en: immediate value cannot be register
ga: ní féidir an luach láithreach a bheith tabhall

en: immediate value is out of range
ga: luach láithreach as raon

en: immediate value must be even
ga: caithfidh luach láithreach a bheith cothrom

en: immediate value not in range and not even
ga: luach láithreach as raon, agus ní cothrom é

en: immediate value out of range
ga: luach láithreach as raon

en: impossible store
ga: stóráil dhodhéanta

en: index register in load range
ga: tabhall innéacs i raon luchtaithe

en: invalid %function() here
ga: %function() neamhbhailí anseo

en: invalid conditional option
ga: rogha neamhbhailí choinníollach

en: invalid load/shimm insn
ga: insn luchtaithe/shimm neamhbhailí

en: invalid mask field
ga: réimse neamhbhailí maisc

en: invalid operand.  type may have values 0,1,2 only.
ga: oibreann neamhbhailí.  ní cheadaítear ach na luachanna 0,1,2.

en: invalid register for stack adjustment
ga: tabhall neamhbhailí le haghaidh coigeartaithe na cruaiche

en: invalid register number `%d'
ga: uimhir neamhbhailí `%d' ar thabhall

en: invalid register operand when updating
ga: oibreann neamhbhailí tabhaill le linn nuashonraithe

en: invalid sprg number
ga: uimhir neamhbhailí sprg

en: jump flags, but no .f seen
ga: bratacha léime, ach ní fhacthas .f ar bith

en: jump flags, but no limm addr
ga: bratacha léime, ach gan seoladh limm

en: jump hint unaligned
ga: leid léime gan ailíniú

en: junk at end of line
ga: bruscar ag deireadh na líne

en: ld operand error
ga: earráid le hoibreann ld

en: missing `)'
ga: `)' ar iarraidh

en: missing `]'
ga: `]' ar iarraidh

en: missing mnemonic in syntax string
ga: neamónach ar iarraidh i dteaghrán comhréire

en: most recent format '%s'
    appears more restrictive than '%s'
ga: is cosúil go bhfuil an fhormáid is
    déanaí '%s' níos sriantaí ná '%s'

en: multiple note %s not handled
ga: ilnóta %s gan láimhseáil

en: must specify .jd or no nullify suffix
ga: ní mór duit .jd nó iarmhír gan neamhniú a shonrú

en: no insns mapped directly to terminal IC %s
ga: níl aon insn mapáilte go díreach go IC teirminéalach %s

en: no insns mapped directly to terminal IC %s [%s]
ga: níl aon insn mapáilte go díreach go IC teirminéalach %s [%s]

en: not a valid r0l/r0h pair
ga: cúpla neamhbhailí r0l/r0h

en: offset(IP) is not a valid form
ga: is neamhbhailí é an fhoirm fritháireamh(IP)

en: opcode %s has no class (ops %d %d %d)
ga: níl aicme ar bith ag cód oibríochta %s (oibrinn %d %d %d)

en: operand out of range (%ld not between %ld and %ld)
ga: oibreann as raon (níl %ld idir %ld agus %ld)

en: operand out of range (%ld not between %ld and %lu)
ga: oibreann as raon (níl %ld idir %ld agus %lu)

en: operand out of range (%lu not between %lu and %lu)
ga: oibreann as raon (níl %lu idir %lu agus %lu)

en: operand out of range (0x%lx not between 0 and 0x%lx)
ga: oibreann as raon (níl 0x%lx idir 0 agus 0x%lx)

en: operand out of range (not between 1 and 255)
ga: oibreann as raon (nach bhfuil idir 1 agus 255)

en: overlapping field %s->%s
ga: réimse forluite %s->%s

en: overwriting note %d with note %d (IC:%s)
ga: nóta %d á fhorscríobh le nóta %d (IC:%s)

en: parse_addr16: invalid opindex.
ga: parse_addr16: innéacs neamhbhailí oibrinn.

en: percent-operator operand is not a symbol
ga: níl an t-oibreann céatadáin ina shiombail

en: register number must be even
ga: caithfidh uimhir an tabhaill a bheith cothrom

en: rsrc %s (%s) has no regs
ga: níl aon tabhall ag acmhainn %s (%s)

en: source and target register operands must be different
ga: caithfidh oibreann an tabhaill fhoinsigh agus oibreann an spriocthabhaill a bheith difriúil

en: st operand error
ga: earráid le hoibreann st

en: store value must be zero
ga: caithfidh luach an stóir a bheith nialas

en: syntax error (expected char `%c', found `%c')
ga: earráid chomhréire (bhíothas ag súil le `%c', fuarthas `%c')

en: syntax error (expected char `%c', found end of instruction)
ga: earráid chomhréire (bhíothas ag súil le `%c', fuarthas deireadh na treorach)

en: too many long constants
ga: an iomarca tairiseach fada

en: too many shimms in load
ga: an iomarca shimmeanna le linn luchtaithe

en: unable to change directory to "%s", errno = %s
ga: ní féidir an chomhadlann reatha a athrú go "%s", errno = %s

en: unable to fit different valued constants into instruction
ga: ní féidir tairisigh le luachanna difriúla a chur isteach sa treoir

en: undefined
ga: gan sainmhíniú

en: unknown
ga: anaithnid

en: unknown	0x%02lx
ga: anaithnid	0x%02lx

en: unknown	0x%04lx
ga: anaithnid	0x%04lx

en: unknown constraint `%c'
ga: iallach anaithnid `%c'

en: unknown operand shift: %x
ga: iomlaoid anaithnid oibrinn: %x

en: unknown pop reg: %d
ga: tabhall anaithnid plobtha: %d

en: unrecognized form of instruction
ga: foirm anaithnid de threoir

en: unrecognized instruction
ga: treoir anaithnid
